Gyógytea készítése megfázás esetén

2021.01.21 11:08
Gyógytea készítése megfázás esetén

Szeretnéd a megfázás tüneteit enyhíteni, de nem vagy hajlandó mesterséges gyógyszert szedni? Megfázás esetén a gyógytea is hatékony, megmutatjuk, hogy konkrétan melyik!

Megfázásos tünetekkel egész évben szembesülhetünk, de októbertől márciusig erre sokkal nagyobb esély van, mint az év bármely másik szakában. A megfázást vírusok okozzák, melyek leginkább cseppfertőzéssel, vagyis főként tüsszentéssel, köhögéssel és beszéddel kerülnek a levegőbe, és egy gyengébb immunrendszerű szervezetet könnyedén megbetegíthetnek. A betegség során az orrdugulás, az orrfolyás, a tüsszögés és a torokfájdalom szintén gyakori, amire számtalan vény nélküli gyógyszert kaphatunk, de a megfázás gyógyteával szintén jól kezelhető.

 

Milyen gyógyteák alkalmazhatók megfázás esetén?

 

Ha a megfázásunkat gyógyteával szeretnénk kezelni, akkor a kamillából készített teával érdemes kezdeni. A kamilla fertőtlenítő hatású, emellett rendszeres fogyasztása nyugtatóan hat az egész szervezetre. Továbbá a gyulladt torokra szintén kiváló, és a rekedtségen is sokat segít. Az elkészítéséhez 1 evőkanálnyi kamillát forrázzunk le, és kb. 15 percig hagyjuk állni. Mézzel ízesíthetjük, aminek szintén antibakteriális hatása van, ráadásul enyhíti a torokfájdalmat. Napi 1-3 csésze kamillatea fogyasztása javasolt.

 

A kamilla után a hársfavirágból készített gyógytea szintén csodaszernek minősül megfázás esetén, ugyanis hatékonyan csillapítja a köhögést, csökkenti a gyulladást, és izzasztó hatása van, ami különösen jól jön megfázás esetén. A kamillához hasonlóan 1 evőkanálnyi hársfavirágot kell leforrázni 1 bögrényi vízzel, és ugyanúgy negyed órán keresztül állni hagyni. A hársfavirágteához hársfaméz dukál, ami gátolja a kórokozó baktériumok szaporodását, és nyugtató hatással szintén rendelkezik. Napi 2-3 csészényi hársfatea fogyasztása javasolt.

 

A harmadik legjobb gyógytea megfázásra a kakukkfűtea, amely a gyomorbántalmak mellett immunerősítő hatással bír, valamint nagyszerű fertőtlenítő hatása megfázás esetén eredményesen bevethető, ráadásul köptető és nyákoldó tulajdonsággal szintén rendelkezik. Orrdugulás ellen a kakukkfű forrázatának inhalálása az egyik legjobb természetes módszer. Elkészítése a fenti két gyógyteához hasonlóan történik, vagyis 1 csapott evőkanál teafüvet kell leforráznunk 2,5 dl vízzel, majd 15 percig pihenni hagyni. Napi minimum egy, maximum három csésze fogyasztása javasolt.

 

A megelőzés szintén hatékony módszer

A megfázás sok esetben azért következik be, mert az immunrendszerünk nincs kellően felkészülve, így evidensnek tűnik, hogy a megelőzés a legjobb stratégia, vagyis az immunrendszerünk erősítése. Ez szintén kivitelezhető teával, egészen pontosan a zöld tea, azon belül is a matcha tea a legjobb, ha immunerősítés a cél.

 

Ennek oka, hogy a matcha tea előállítása során az egész tealevél felhasználásra kerül, így a benne lévő magas antioxidáns és ásványianyag-tartalmat a szervezetünk teljes egészében hasznosítani tudja, aminek köszönhetően az immunrendszerünk megerősödik. De nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a matcha teában lévő katekinek nem csupán erősen tartják a szervezetünk védekezőképességét, hanem vírusölő és antibiotikus hatással egyaránt rendelkeznek, aminek a betegségek elleni védekezésben van nagy szerepe.

Amennyiben te is szeretnéd megtapasztalni a matcha tea immunerősítő hatását, nézz szét a webáruházunkban, és rendelj egy adag igazán finom, minőségi japán matcha teaport!

SZEREZD BE A MATCHA TEÁT ÉS AZ ESZKÖZÖKET