Mangós matcha tonik

2025.07.31 09:00
 Mangós matcha tonik

Frissülj fel a nyár ízeivel – próbáld ki mangós matcha porunkkal készült pezsgő matcha tonikunkat! 



A M Matcha Mangó különleges, gyümölcsös aromája és a jéghideg szénsavas tonik frissessége igazi nyári élményt varázsol minden pohárba. Könnyed, üdítő, mégis energizáló – próbáld ki, és hozd el a tengerpart hangulatát a mindennapokba! 

Ezt a receptet mi a jelenlegi kedvenc tonikunkkal készítettük el, amit a @cuphub-nál tudtok beszerezni. 

Psszt. Akár szuper nyári koktélként is bedobhatod alkoholosan, 40 ml ginnel, vagy akár alkohol nélkül is. 

 

Hozzávalók: 

  • 200ml tonik
  • 1 adag (kb. ½ tk.) M Matcha Mangó matcha por
  • 60 ml meleg víz (kb. 80 fok) 
  • 1-2 nagy marék jég 

 

Elkészítése: 

  1. A matcha teához 1 adag - ezt adagolókanál, vagy chashaku (bambusz teakanál) segítségével tudod kimérni - a matcha port öntsünk le kb. 60 ml meleg (kb. 70-80 celsius fokos) vízzel és keverjük habosra elektromos mixer, vagy chasen (bambusz ecset) segítségével. 
  2. Öntsünk egy nagy marék jeget egy 250ml-es pohár aljára, öntsük rá a tonikot, végül óvatosan öntsük a tetejére az elkészített M Matcha Mango shot-unkat. Tetszőlegesen díszíthetjük friss mangóval és mentalevéllel. Gyönyörködjünk az italban - vagy akár készítsünk róla egy szép képet - majd keverjünk rajta egy jó nagyot és már szürcsölhetjük is ezt a frissítő matcha-különlegességet.